PEXESO 
experimentální divadelní projekt
Pexeso je libovolný počet experimentálních divadelních představení, která na scéně propojují herce s výtvarnými umělci. Každé z představení je unikátním spojením individuálních vystoupení na klasické téma lásky. V průběhu jeho vzniku jsou umělecké myšlenky jednotlivců režisérsky spojeny v komplexní dílo, čímž vzniká koncept, který si pohrává s autorstvím celého projektu. Stíráním konvencí klasického divadla nechává nezodpovězenou otázku, jestli je autorem režisérka, kurátorka, nebo umělci/herci samotní a kolik děl bylo vlastně vytvořeno.
Výběr samotných umělců respektuje jejich běžnou formu uměleckého vyjádření. Současně však otevírá nové možnosti prezentace jejich umělecké myšlenky v jiném médiu. Cíleně byli osloveni generačně rozdílní umělci z různých výtvarných oblastí, jako jsou malba, instalace, fotografie, socha nebo videoart, které přenáší na jeviště. Umělci tak dostávají možnost odpoutat se od svých obvyklých vyjadřovacích prostředků.
Režie: Adéla Stodolová / Kurátor projektu: Lenka Hachlincová
Režijní supervize: SKUTR / Hudba: Petr Zeman / Scéna: Pavla Kamanová
Kostýmy: Eva Suchánková / Produkce: Pavla Klouzalová
Hráli: Dominik Běhal, Anetta Mona Chisa, Berenika Kohoutová, Marek Meduna, Barbora Zemanová, Jindřich Panský a Jaroslav Wertig, Jiří Thýn, Hana Vagnerová, Dana Batulková, Josef Bolf, Jakub Gottwald, Zuzana Stavná, Tomáš Měcháček, Petr Švolba, Jakub Tomáš, Kateřina Vincourová, Milena Dopitová, Alena Kotzmannová, Dana Marková, Renáta Martinová, Jaro Ondruš, Linda Fernandez Saez, Evžen Šimera, Laco Teren

next work

Back to Top